Samorządowe Przedszkole Integracyjne

sekretariat@spi3gorakalwaria.pl

Realizowane programy/ projekty

Zestaw programów wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. z 2017 r. poz 356)

Pozytywnie zaopiniowane przez Radę Pedagogiczną 29.08.2022 r.

* Program wychowania przedszkolnego "Kocham przedszkole" M. Pleskot, A. Staszewska-Mieszek, WSiP;

* elementy programu „Dziecięca matematyka” autorstwa Edyta Gruszczyk – Kolczyńska, Ewa Zielińska.

* elementy „Nazywanie świata – odimienna metoda nauki czytania”  Irena Majchrzak.

* elementy „Metody Dobrego Startu”  prof. Marty Bogdanowicz.

* elementy „Metody Ruchu Rozwijającego” Weroniki Sherborne.

* „Minimum logopedyczne nauczyciela przedszkola” G. Demel

* elementy "Programu Aktywności Ch. Knillów".

* elementy Programu rozwijającego percepcję wzrokową Marianny Frostig.

* elementy Programu psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju Anny Franczyk, Katarzyny Krajewskiej.

* Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej M. Appel, J. Zarańska, E. Piotrowska.

W  działaniach edukacyjnych w roku szkolnym 2022/2023 wdrażamy autorskie projekty naszych nauczycielek i specjalistów:

„Prawidłowe oddychanie, gryzienie, żucie i połykanie – czynności fizjologiczne niezbędne do poprawy mowy” - Anna Czub

Program "Eko dzieciaki Przedszkolaki" świadomość ekologiczna  u dzieci w wieku przedszkolnym - Urszula Jastrzębska

Projekt edukacyjny kształtujący zdrowe nawyki żywieniowe "Podróże małe i duże"- Michalina Skibińska, Małgorzata Olszewska

Program edukacyjny "Sprawne rączki- łatwiejsze pisania początki" Magdalena Ołtarzewska

Program  "Bawię się zgodnie z innymi dziećmi- stop agresji" - Joanna Kulik, Magdalena Koszowska, Izabela Krześniak

Program "Wspólna zabawa to podstawa"- Karolina Szczałbach